System M-Netic

System M-Netic

We wszystkich piastach SOUL-KOZAK znajduje się jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i opatentowany w Polsce, w Europie i USA system zazębienia sprzęgła jednokierunkowego.

System M-netic to rewolucyjny system sprzęgła tylnej piasty zbudowany z magnesów pierścieniowych, które równomiernie dociskają pierścień zębaty sprzęgła do korpusu sprzęgła. Jest to projekt właściciela i głównego inżyniera firmy – Mariusza Kozaka.

Pomysł powstał w 2007 roku po odwiedzinach brata – naukowca z CERN w Szwajcarii. Zwiedzając największy na świecie elektromagnes (solenoid nadprzewodnikowy) wytwarzający silne pole magnetyczne w eksperymencie CMS oraz znajdujący się 100 metrów pod ziemią akcelerator LHC Mariusz Kozak dowiedział się, że większość eksperymentów w CERN wykorzystuje pole magnetyczne. Akcelerator LHC to urządzenie, w którym wiązki hadronów precyzyjnie steruje się za pomocą silnego pola magnetycznego. Mariusz zainspirowany możliwościami pola magnetycznego postanowił wykorzystać jego zalety w najnowszym projekcie mechanizmu sprzęgła tylnej piasty. Po wykonaniu obliczeń powstał prototyp sprzęgła tylnej piasty z dwoma magnesami pierścieniowymi. Badania eksploatacyjne potwierdziły niezawodność systemu M-netic szczególnie w warunkach silnego zabrudzenia i działania dużego momentu obrotowego. Piasta z systemem M-netic to produkt, który odzwierciedla zaawansowanie technologiczne i dbałość o szczegóły firmy SOUL-KOZAK.

System M-netic umożliwił budowę bezawaryjnej piasty tylnej o prostszej konstrukcji przez zmniejszenie liczby części składowych, znacznie lżejszej przez wyeliminowanie układu trzech zapadek i sprężynek, a nowa konstrukcja korpusu sprzęgła pozwala na zastosowanie większych i wytrzymalszych łożysk.

W porównaniu do rozwiązań klasycznych piasta z systemem M-netic jest bezawaryjna, lżejsza, przenosi większy moment obrotowy, zazębia szybko i pewnie przez wyeliminowanie małych zapadek i sprężynek wrażliwych na przeciążenia i zabrudzenia. W przeciwieństwie do sprężyny i zapadek, pole magnetyczne nie ulega korozji a zabrudzenie całego systemu nie obniża jego sprawności i nie zwiększa zużycia części. Duże i twarde zęby pierścienia i korpusu sprzęgła wykonane z odpowiednio hartowanej stali zapewniają bezawaryjną eksploatację sprzęgła tylnej piasty. Piasta tylna z systemem M-netic zbudowana jest z mniejszej liczby części składowych jest łatwa w serwisowaniu.

Szanowni Państwo,

 

1 stycznia 2023 roku wchodzi w życie nasz zaktualizowany regulamin. Zmiany, które wprowadziliśmy były konieczne ze względu na nowelizację przepisów Ustawy o prawach konsumenta. Do najważniejszych zmian należą zmiany w zakresie::

  • wyjątków od prawa do odstąpienia od umowy,
  • dostosowania terminologii do nowych przepisów
  • odpowiedzialności Sprzedawcy za niezgodność towaru z umową wobec konsumenta i  przedsiębiorcy na prawach konsumenta,

Z nowym regulaminem mogą zapoznać się Państwo tutaj 

 

Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na nową treść regulaminu, prosimy o zawiadomienie nas w terminie 14 dni od dnia otrzymania tej wiadomości. Zawiadomienie o braku zgody na nowy regulamin będzie skutkować rozwiązaniem umowy i usunięciem konta w sklepie.

Uwaga !

Serwer przeciążony  czas odpowiedzi do 40s